Треньорът на Пейтриътс Бил Беличик победен и след това похвален от друг опонент от Нова Англия
AP News | 2023-12-18 | 01:57:05

ФОКСБЪРО, Масачузетс (AP) — Докато Бил Беличик завършва този, който може да бъде последният му месец като треньор на Пейтриотите в Нова Англия, той издава някои възхвални похвали от противниковата странична линия.

Анди Рийд от Канзас Сити отдели време, след като победи Пейтриътс с 27-17 в неделя, за да похвали шесткратния шампион на Супербоул, който изостава само от Дон Шула в списъка с кариера на НФЛ за треньор победи.

„Той свърши невероятна работа. Най-добрият в бизнеса — някога. Това е, за което говорите“, каза Рийд, след като защитаващите се шампиони на NFL победиха отбора, чиято династия изместиха. „Не го поставям под въпрос. Знам колко е страхотен и трябва да се справя с него, като играя срещу него. Така че, никой по-добър. Не че съм се противопоставил. Никой по-добър.“

Патриотите спечелиха шест Супербоула и 17 корони на AFC Изток за 19-годишен период под ръководството на Беличик. Том Брейди също имаше нещо общо с това и откакто той премина в Тампа Бей, феновете на Нова Англия гневно взеха страна за това кой заслужава най-голямо уважение.

Някои доклади казват, че собственикът Робърт Крафт вече е решил да се раздели с Беличик след сезона; други съобщават, че собственикът все още не е взел решение.

Това, което не подлежи на съмнение, е, че Патриотите (3-11) са на път за най-лошия сезон в мандата на Беличик. Те имат най-лошия рекорд в AFC и потенциално са на една загуба от това да изпреварят Каролина за избор на номер 1 в драфта.

Все пак тайт ендът на Чийфс Травис Келс казва, че 71-годишният треньор не е t се забави.

„Просто имам цялото уважение на света към този човек“, каза Келче. „Всеки път, когато се изправя срещу него – това е най-трудната работа в NFL, да се изправиш срещу защита на Бил Беличик.

„Той хвърля толкова много по теб. Той винаги има много момчета, които могат да играят умно“, добави Келче, който беше ограничен до пет уловки за 28 ярда в неделя. „Така че шапки долу за Беличик за днес, че направи живота ми труден, това е дяволски сигурно.“

Откакто пое Chiefs, Reid спечели пет от шест мача срещу Беличик от редовния сезон; Нова Англия спечели и двата плейофни мача. (Когато Рийд беше с Ийгълс, Беличик го победи четири пъти от пет.)

Сред тези победи за Рийд беше загубата с 41-14 в Канзас Сити, която остави Беличик без какво да каже освен, „Предстои ни Синсинати.“

Но при възможността да подплати резултата в неделя, Рийд показа уважението си. След като Пейтриотс отидоха за четвърти от собствената си линия от 7 ярда и се провалиха, Шефовете коленичиха извън часовника, вместо да увеличат резултата.

„Това беше правилното нещо“, каза Рийд .

„Този ​​отбор на Patriot е толкова близо“, каза Рийд, добавяйки, че седемте загуби на Нова Англия с един резултат са „лудост“. „Те свършиха добра работа с тази защита. Те са солени. И в нападение, те имаха добър план, който излезе.”

КАКВО РАБОТИ

Защитата задържа Chiefs до 2,1 ярда на носене, трета поредна игра и шести път този сезон опонентът е изкарал средно по-малко от 3 ярда при бързане. Като цяло, Канзас Сити събра 43 ярда при 20 носене.

КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ

Куотърбекът Бейли Запе отново беше непостоянен като титуляр на мястото на избрания от първия кръг на драфта за 2021 г. Мак Джоунс. Запе беше 17 за 19 за 141 през първото полувреме, хвърляйки седем първи дауна. Той беше 5 за 12 за 39 ярда през второто полувреме, хвърляйки прихващане в първата игра на Нова Англия от третата четвърт, за да създаде тъчдаун на Чийфс.

ЗАПАСИ

Каролина Пантърс (2-12) разстроиха Атланта за втората си победа за сезона. Това означава, че Патриотите са в рамките на един мач от най-лошия рекорд в НФЛ и потенциалния избор номер 1 в драфта, който върви с това.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Чад Райланд пропусна още един къс гол от полето, изтръгвайки опит от 41 ярда отляво. Изборът на новобранеца в четвъртия кръг на драфта е 13 за 20 за сезона.

КЛЮЧОВ НОМЕР

13 — Броят мачове, в които Патриотите са отбелязали 21 точки или по-малко. Това е най-лошото в NFL и два пъти по-малко от франчайз рекорд, поставен от отбора, който достигна 1-15.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Патриотите са елиминирани от състезанието за плейофи, но могат да играят спойлер в Денвър и Бъфало, преди да завършат сезона срещу Ню Йорк Джетс.